Real Madrid ka shënuar fitore të pastër ndaj Eibar me rezultat 3:0

Skuadra e Real Madridit ka shënuar edhe fitoren e katërt me radhë, duke mposhtur Eibarin 3:0 në Santiago Bernabeu.

Golat në këtë takim i shënuan Oliveira, Asensio dhe Marcelo.

Pas kësaj fitoreje Reali ngritët në vendin e tretë më 20 pikë, pesë më pak se sa Barcelona në vendin e parë.