Newcastle dhe Liverpool kanë barazuar 1:1 në kuadër të Premierligës angleze

Skuadra e Liverpoolit assesi të marr veten, pasi ka barazuar edhe një herë tjetër këtë edicion në kuadër të Premierligës, kësaj radhe me Newcastle në udhëtim 1:1.

Liverpool kaloi fillimisht në epërsi me supergolin e Philippe Coutinhos, por vendësit nuk u dorëzuan dhe barazuan gjithçka me golin e Joselu.

Pas këtij barazimi, Liverpool ngritët në vendin e shtatë më 12 pikë, 7 më pak se sa Manchester City dhe United në vendet e para.