Arsenal i janë dashur 120 minuta për të mposhtur 2:1 Norwichin dhe për të kaluar në raundin tjetër të Carabao Cup

Skuadra e Arsene Wenger më vështirë se sa pritej e ka mposhtur Norwichin 2:1, dhe atë fal vazhdimeve.

Hero i Arsenalit në këtë takim ishte sulmuesi i talentuar anglez Edward Nketiah, i cili u inkuadrua në pjesën e dytë, duke shënuar dy golat për skuadrën e tij.

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Murphy në minutën e 34’.