Kandidati për kryetar të Prishtinës nga LDK-ja, Arban Abrashi, me rastin e votimit për zgjedhjet komunale, ka ftuar të gjithë qytetarët që të dalin të votojnë pasi vota e tyre ka peshë dhe mund të bëjnë ndryshime.

I pyetur pse priti disa minuta në oborrin e shkollës fillore “Hasan Prishtina”, Abrashi tregoi se në vend të lejes së njoftimit ka marrë pasaportën. /KosovaPress/