Luka Modric dhe Keylor Navas nuk do të luajnë ndaj Levantes

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Levantes, e cila luhet nesër nga ora 13:00

Strategu francez ka vendosur që për këtë ndeshje mos të ftojë në ekip Luka Modricin dhe Keylor Navasin.

Zidane dëshiron t’i pushoj lojtarët ndeshje pas ndeshje, pasi për 23 ditë do të zhvillojë 7 takime, përcjell Express.

Kurse, Real Madridit në këtë takim do t’i mungojë Cirstiano Ronaldo i suspenduar dhe Raphaël Varane i lënduar