Ernesto Valverde, trajneri i Barcelonës, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Espanyolit

Në mesin e 18 të ftuarve është edhe Ousmane Dembele, i cili u transferua nga Borussia Dortmund për 105 milionë euro.

 Në këtë takim Barcelonës do t’i mungojnë Sergi Roberto, Rafinha e Arda Turan për shkak të lëndimit, derisa për arsyeje teknike mungojnë Aleix Vidal, Denis Suárez dhe Vermaelen.

Ndeshja mes Barcelonës dhe Espanyolit do të luhet nesër nga ora 20:45 në Camp Nou.