Zelanda e Re është tronditur nga një tjetër tërmet, vetëm një ditë pasi qendra e vendit u trondit nga dy tërmete masive.

Pak para orës 20:30 të së enjtes, Zelanda e Re u godit me një tërmet me magnitudë 2.7, rreth 15 kilometra në juglindje të Seddonit.

Tërmeti ishte 15 kilometra në thellësi dhe u përshkrua si ‘i dobët’ nga GeoNe