Real Madrid dhe Levante do të përballen të shtunën nga ora 13:00, në Santiago Bernabeu, në kuadër të xhiros së tretë të La Ligës

Portiali i njohur sportiv, Goal.com, ka publikuar formacionin e mundshme të Real Madridit, përcjell Express.

 Edhe në këtë takim Real Madridit për shkak të suspendimit do t’i mundoj ylli portugez, Cristiano Ronaldo.

Në këtë takim, Los Blancos pritet të jetë edhe pa portierin e parë Keylor Navas, i cili ka një dëmtim të vogël. Në portë nga minuta e parë do të jetë Kiko Casilla.

Sulmi i Real Madridi do të përbëhet sërish nga treshja: Marco Asensio, Gareth Bale dhe Karim Benzema.