Kroacia dhe Kosova do të përballen sonte nga ora 20:45, në Zagreb, në kuadër të eliminatoreve për ‘Botërorin Rusia 2018’

Portali i njohur sportiv, Goal.com në versionin kroatisht, ka publikuar formacionin e mundshëm të Kroacisë ndaj Kosovës.

Ante Čačić, selektori i Kroacisë, në këtë takim do të luajë me formacionin më të mirë të mundshëm që ka në dispozicion.