Barcelona dhe Espanyol do të përballen të shtunën nga ora 20:45, në Camp Nou, në kuadër të xhiros së tretë të La Ligës

Portali i njohur sportiv, Goal.com, ka publikuar formacionin e mundshme të Real Madridit, përcjell Express.

Në këtë takim Barcelonës për shkak të lëndimit do t’i mungojnë tre lojtarë: Ivan Rakitiç, Arda Turan dhe Rafinha.

Kurse, lajm i mirë për tifozët e Barcelonës është rikthimi në skuadër i sulmuesit uruguaian, Luis Suarez, i cili kishte munguar në dy takimet e para shkak i lëndimit.

Në ndeshjen ndaj Espanyolit pritet të debutoj edhe blerja më e re e Barcelonës, Ousmane Dembéele