Patrick Schick, përforcimi i ri i Romës, është lënduar dhe do të mungoj disa javë

Roma ka një lajm shumë të keq për tifozët e saj. Giallorossët kanë zbuluar se përforcimi i ardhur nga Sampdoria, Patrick Schick ka lenuar muskujt.

Ekipi nga Olimpico nëpërmjet një njoftimi ka zbuluat brenda 48 orëve do të zbulohet shkalla e lëndimit të sulmuesit çek.

Por, një gjë është e sigurt që Schick do t’i mungoj Romës në tre ndeshjet e radhës ndaj Sampdorias, Atletico Madridit dhe Veronës.