Dëmtimi nuk është i lehtë për Marcelon që do të mbetet jashtë fushave të blerta për 3-4 javë.

Mbrojtësi brazilian u dëmtua gjatë humbjes 1-0 përballë Betis në ndeshjen e zhvilluar në  “Santiago Bernabeu”.

Por, përveç Marcelos “Los Blancos” i ka të dëmtuar edhe yjet si: Mateo Kovacic, Karim Benzema, Jesus Vallejo dhe Theo Hernandezin.

Kurse në stërvitjen e fundit të Realit ka munguar ylli gjerman, Toni Kroos.