Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar krijimin e Qeverisë së re e cila do të udhëhiqet nga Ramush Haradinaj, shkruan Sovrani.info.

Ai i ka uruar Haradinajt suksese në vazhdimin e reformave.

“Urime për Qeverinë e re të Republikës së Kosovës. Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe kabinetit të ri qeveritar i uroj suksese në vazhdimin e reformave dhe në zhvillimin e vendit. HTH”, ka shkruar ai.