Meksikë është goditur nga tërmeti më i fuqishëm që ka rënë ndonjëherë në vend në shekullin e fundit.

Deri më tani janë konfirmuar 33 viktima.

Tërmeti me magnitudë 8.2 ballë ka rënë në orën 5 të mëngjesit me orën tonë dhe 23:50 me orën lokale të Meksikës.