Karim Benzema sot edhe zyrtarisht ka vazhduar kontratën e tij me Real Madridin deri në vitin 2021

Sulmuesi francez,  Karim Benzema u është përgjigjur kritikëve, pas mungesës së golave në fillim të këtij sezoni.

Ai insiston se sulmuesi modern është më shumë se sa vetëm një golashënues.

“Për mua, një sulmues modern nuk është vetëm një golashënues, ai gjithashtu e ndihmon skuadrën dhe dhuron asistime”, tha Benzema gjatë konferencës për media.

Ai po ashtu tha se është shumë i lumtur që luan në Real Madrid dhe është pjesë e kësaj skuadre.