Analisti nga Maqedonia, Arsim Sinani ka bërë aple publik për dy liderët e partive shqiptare që të bëhen bashkë.

Ai ka kërkuar nga  Ziadin Sela dhe Bilall Kasami që të bashkohen për hir të interesave kombëtare, në të kundërtën BDI-ja do të mbetet në pushtet.

Postimi i plotë:

Apel publik Ziadin Selës dhe Bilall Kasamit për hir të interesave më të larta kombëtare bëhuni bashkë ndryshe mbetet në pushtet BDI-ja. Kalojeni vetveten, inatet, ata që ju nxisin të futeni vetë ju mashtrojnë nuk ua duan të mirën. Kështu edhe LSDM nuk merr as edhe një votë shqiptare. Bëhuni bashkë do ju mbështesim tia presim kokën gjarpijve të gjakut. Dëgjojeni zërin #epopullit