Sapo përfunduan pjesët e para të ndeshjeve të javës së pestë të Serie A, të cilat po luhen mbrëmjen e sotme, njofton SYRI.net.

Milan po fiton në fushën e vet me Spal, ashtu sikurse Lazio me Napolin. Juventus dhe Fiorentina e mbyllën 45 minutëshin  e parë pa gola, ndërsa rezultatin më të thellë e ka arritur Atalanta me Crotonen.