Babai i deputetit të PDK-së, Mërgim Lushtakut, Samiu, ka demantuar raportimet se i biri i tij ka braktisur seancën e stome të Qeverisë.

Në një prononcim për Klan Kosova Lushtaku i ka quajtur gënjeshtra raportimet se Mërgim Lushtaku nuk do jetë më pjesë e seancës së sotme dhe se nuk do ta jap votën e tij për Ramush Haradinajn.