Klubi romak kërkon ta blindojë mbrojtësin grek.

Kostas Manolas është një lojtar shumë i rëndësishëm për Romën dhe për këtë arsye presidenti i klubit, James Pallotta do të udhëtojë drejt kryeqytetit italian, ku do të mundohet ta bind mbrojtësin për të vazhduar kontratën.

Tashmë bisedimet mes drejtorit sportiv Monchi dhe agjentit të lojtarit kanë nisur dhe pritet që në ditët në vazhdim të ketë zhvillime të reja për të ardhmen e tij.

Manolas i është bashkuar Romës në vitin 2014 nga Olympiakos.