AS Roma ka vazhduar me fitore në Serie A, duke mposhtur në udhëtim Beneventon me rezultat të thellë 0:4

Skuadra e Romës është duke vazhduar me paraqitje të mira, pasi ka mposhtur 0:4 Beneventon në kuadër të xhiros së pestë të Serie A.

Golat për Romën në këtë takim i shënuan Dzeko dy dhe Lucioni e Venuti (autogola).

Pas kësaj fitoreje Roma ngritët në vendin e pestë më 9 pikë, por me një ndeshje më pak të zhvilluar.