Kosova dhe Finlanda janë duke barazuar 0:0 pas 45 minutave të para

Kombëtarja e Kosovës dhe Finlanda kanë mbyllur pjesën e parë me barazim 0:0, ndeshje kjo në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Kosova dukej më e rrezikshme në pjesën e parë, por pa arritur të shënonte golin e epërsisë.

Në anën tjetër, Finlanda kishte më shumë posedimin e topit