Real Madridi është duke monitoruar Manen.

Sipas asaj që raporton “Diario Madridista”, Real Madrid është duke monitoruar anësorin e Liverpoolit, Sadio Mane, transmeton Gazeta Express.

Senegalezi ka shkëlqyer që kur u transferua në “Anfield” dhe ka rënë në radarin edhe të Barcelonës.

Tani lojtarin po e monitoron edhe Reali dhe raportohet se pritet një betejë mes gjigantëve spanjoll për 25 vjeçarin.