Zineidne Zidane, trajneri i Real Madridit, do të ketë disa mungesa të mëdha për ndeshjen e së dielës ndaj Espanyolit

Gareth Bale nuk ka stërvitur fare me skuadrën, të shtunën paradite, dhe nuk do të mund ta ndihmoj skuadrën në ndeshjen ndaj Espanyolit.

Por, përveç Bales, i cili u lëndua në ndeshjen ndaj Borussia Dortmundit, Los Blancos do t’i mungojnë edhe disa yje.

Fjala është për JesisVallejo, Marcelo, Mateo Kovaçiç, Theo Hernándezin dhe Karim Benzema.