Linda Morina ka qenë e menjëhershme pas incidentit televiziv që ndodhi mes politikave tanë, Frashër Krasniqi dhe Milaim Zekës.

Të cilët ishin në debat televiziv, por që filluan në sharje e fyerje dhe më pas situata eskaloi dhe filluan të grushtoheshin.

Derisa moderatori i emisionit u detyrua ta përfundoi emisionin.

Ndërsa Linda ka reaguar me një status ku iu drejtohet Milaimit dhe Frashërit me këto fjalë: “frasher krasniqi e milaim zeka tu grushtu serrbija ska nevoj per barna keq shum”.