PSG ka fituar me rezultat të thellë ndaj Metzit në udhëtim.

Skuadra kryeqytetase fitoi me shifrat 5:1.

Golat për PSG-në i shënuan Edinson Cavani (2), Kylian Mbappe, Neymar dhe Lucas Moura.

Ndërkohë, për Metzin golin e vetëm e shënoi Emanuel Riviere.