Ajo ka qenë tejet e zënë me promovimin e filmit të saj të fundit “Loving Pablo”, e cila portretizon romancën e diskutueshme të jetës reale mes një gazetareje dhe zotriut të droguar Pablo Escobar.

E Penelope Cruz të mërkurën që e lëm pas, dukej me të vërtetë aq bukur kur u pa duke lënë hotelin e saj gjatë Festivalit të 74-të të Filmit të Venecias në Itali.

Aktorja spanjolle, 43-vjeçare, u pa bashkë me burrin e saj Javier Bardem, 48 vjeç, ndërsa ata hipnin në një taksi ujore magjepsëse për të eksploruar qytetin piktoresk.