Nuk është hera e parë që Oni Hysenbelliu lakohet për takimet e tij me personazhe të njohur botërorë, siç është aktorja Pamela Anderson.

Këtë herë Oni është fotografuar në jaht në shoqërinë e këngëtares së njohur me famë botërore Nicole Scherzinger. Ata kanë së bashku duke shijuar disa ditë relaksi në Ibiza, ndërkohë që fotot janë publikuar nga mediat britanike. Kujtojmë se Nicole ka patur disa vite më vonë dhe një flirt veror me futbollistin Pajtim Kasami