Trajneri Cristian Panucci ka dalë në konferencë për shtyp para sfidës me Maqedoninë,

Pasardhësi i Gianni De Biassit ka fituar ndeshjen e parë të tij në krye të kuqezinjve dhe nesër do të syn ojë të marrë sërish tri pikët.

Kam kërkuar nga skuadra të ketë grintë dhe të jetë e përqendruar gjatë gjthëm lojës. Kemi një sfidë delikate dhe vetëm kështu mund të fitojmë, duke zbatuar detyrat që i kemi caktuar lojtarëve”, deklaroi Panucci.