Para pak minutash, në Radio Televizionin e Kosovës u dha lajmi se është arritur marrëveshja në mes të koalicionit PDK-AKR-NISMA (PAN) dhe Aleancës Kosova e Re (AKR), për krijimin e qeverisë së re.

Por, këtë lajm e ka përgënjeshtruar lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli.

“Nuk ka marrëveshje. Unë sapo u ktheva nga Zvicra”, ka thënë Pacolli për Zeri.info.

Së fundmi, akterë të koalicionit PAN kanë thënë se brenda javës që vjen do të krijojnë institucionet e reja, duke u mbështetur në përkrahjen e AKR-së.