Napoli e ka mposhtur 3:0 në udhëtim Bolognan.

Napoli ka vazhduar me formën e mirë në Serie A. Në xhiron e tretë, të besuarit e Maurizio Sarrit e mposhtën 3:0 si mysafirë Bolognan.

Jose Maria Callejon (66’), Dries Mertens (83’) dhe Piotr Zielinski (88’) shënuan për fitoren e pastër të Napolit.