E ëmbël, e talentuar dhe e suksesshme, kështu e kanë përshkruar gjithnjë mediat indiane aktoren Parul Chauhan që me rolin e saj si ‘Ragni’ në serialin ‘Bidaai’ i rrëmbeu zemrat shqiptarëve.

Kanë kaluar 3 vjet që nga transmetimi i serialit në Shqipëri, megjithatë Parul Chauhan nuk duket më siç e keni parë dikur. Aktorja është transformuar krejtësisht aq sa ka bërë të gjithë mediat indiane të asin

për të.

Sa i takon aspektit profesional, Parul vazhdon aktrimin ku së fundmi po luan në një nga serialet më të ndjekur indian “Yeh Rishta Kya Kehlata Hai”.