Këtë periudhë reperi i njohur Noizy është duke qëndruar në Gjermani për realizimin e produksionit kinematografik ku ai është pjesë së bashku me mikun e tij aktorin Blerim Destani.

Mesa duket xhirimet kanë qenë mjaft impenjative, pasi reperi sapo ka publikuar në rrjete sociale një foto në të cilën ka treguar se sapo është ngritur nga gjumi. Gjithashtu ai kishte theksuar se kishte patur nevojë për këtë gjumë dhe ndihej mjaft i çlodhur. Të gjithë jemi mjaft kureshtar për të parë këtë prodhim kinematografik ku reperi shqiptar është pjesë