Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka regjistruar cover-in e këngës “Bang Bang” për linjën e veshjeve të Patrizia Pepe.

Është publikuar edhe reklama ku protagoniste është Dua me disa vajza dhe djem, të cilët kanë qëllim të tregojnë veshjet e firmës së njohur italiane.

Dua Lipa së fundmi ka publikuar këngën “New Rules” e cila është pëlqyer mjaft dhe ka pasur miliona klikime.