PSG-ja e ka shkatërruar Bordeaun në “Parc des Princes”, duke e mposhtur 6:2 – ku dy gola i shënoi Neymari.

Neymar dukej në formë të mirë, pasi përveç dy golave (5’ e 40’) ai edhe asistoi si dhe dhuroi spektakël për gjithë tifozët me prekjet e tij magjike