Katie Price ka shkëlqyer me prezencën e saj, gjatë një ndeshje bamirësie të organizuar në Liverpul.

Ndeshja e bamirësisë organizohet edhe në nderim të kujtimit të tifozit 6 vjeçar të Sunderland, Bradley Lowery, i cili humbi betejën e tij me kancerin në korrik të këtij viti.

Price është një personazh i famshëm televiziv në Britani, modele, biznes-woman, noveliste dhe këngëtare.

39 vjeçarja u përzgjodh për të drejtuar ekipin ‘The Lowery Legends’, i cili u përball në këtë ndeshje me ‘Bradley Blues’.

Price mori gjithë vëmendjen e të pranishëmve, me format e saj fizike dhe zgjedhjen për të mos veshur reçipeta.