Cristiano Ronaldo ka shënuar dhe golin e tij të 78-të me Portugalinë.

Është legjenda e futbollit, Pele, ai që ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter rreth këtij rekordi të Cristianos.

“Urime Ronaldos që i është bashkuar elitës së pestë të FIFA-s si golashënues” ka shkruar Pele.

Pele mbante rekordin prej 77 golash me Brazilin.