Melania Trump duket se përpiqej të përzihej në sfond, pasi ajo arriti në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së me burrin e saj të martën në mëngjes.

Zonja e parë 47-vjeçare shkoi në këtë rast duke e ndjerë si e nënvlerësuar. Ajo ishte veshur me një kostum gri të zbutur me një bluzë të thjeshtë të zezë poshtë, shkruan DailyMail.

Ajo eci disa hapa prapa Donald Trumpit, ndërsa hyri në ndërtesë, duke mbajtur një dorë në xhepin e saj dhe ndaloi të qëndronte prapa tij ndërkohë që iu drejtua shtypit.

Trump u pasua nga Melania, Ambasadori i Kombeve të Bashkuara Nikki Haley dhe anëtarët e Shërbimit Sekret, kur ai hyri në OKB këtë mëngjes.

Ai u ndal vetëm brenda dyerve për të dhënë vërejtje të shpejta mbi ushtrinë amerikane, me të cilët ai diskutoi dërgimin e mesazheve të ‘paqes’ dhe ‘fuqisë’.

Melania heshti, duke qëndruar në një pozicion disa metra prapa tij dhe duke shikuar nga burri i saj dhe nga kamerat. Megjithëse ofroi buzëqeshje të shpejta, delikate, ajo gjithashtu mori vëmendje edhe me pamjen e saj.

Zonaj e Parë kishte veshur një këmishë të zezë, të futur në pantallona të holla gri, ndërsa kishte veshur edhe një xhaketë sportive të lirshme, që kishte butona të zeza. Ajo mbante flokët e saj të relaksuar rreth shpatullave të saj dhe ofroi buzëqeshje delikate në kamera.

Natyrisht, ajo kishte vendosur edhe disa aksesorë të zinj, me të cilat duket se reklamoi më së miri markën e bizhuterive me të cilën ka kontratë.

Brenda disa momenteve, fansat në rrjetet social të cilët panë imazhet, filluan të komentojnë në Twitter, duke reaguar ndaj pamjes dhe reaksioneve të saj gjatë hyrjes dhe fjalimit të mëvonshëm të Trump.

“Zonja e parë Melania Trump duket kaq e madhe në Asamblenë e OKB-së,” shkroi një. Të tjerë thërrasin se ‘syri i tymosur’ është në pikë dhe ajo duket “e bukur”.

‘Melania duket e mrekullueshme pantallonat e zinj,’ shkruante një tjetër tifoz.

Disa, megjithatë, zgjodhën gjuhën e saj të trupit, duke shkruar: ‘Melania Trump gjithmonë duket e pakënaqur’.

Ndërsa gjuha dhe shprehjet e trupit të zonjës së parë dukej të ishin aspekti më i diskutuar i paraqitjes së saj sot, zgjedhjet sartoriale të Melania gjithashtu kanë qenë shpesh lajme në faqen e parë të mediave rozë.

Në gusht, ajo fluturoi me burrin e saj në Teksas për një çështjen e Uragani Harvey dhe u kritikua gjerësisht për hipjen e saj në aeroplan.

Kritikët e quajtën ‘këpucë të papërshtatshme’ dhe e akuzuan Melaninë se nuk ishin në kontakt fare me veshjen e saj.