Falë një shou në vitin 2006 ajo fitoi famën, duke bërë kështu që të udhëtojë nëpër botë dhe të realizojë fotosesione të shumta për kompani të ndryshme.

Dhe Abbey Clancy ka dëshmuar se sa larg ka shkuar, derisa ka publikuar disa nga fotot e reja që po realizon për Britain’s Next Top Model, që ka premierën me 19 tetor, përcjell Bota sot.

Bukuroshja britanike është shfaqur më seksi se kurrë, teksa ka pozuar pa të brendshme, me një fustan vetëm me kristale, duke mbuluar pjesët intime.