Aktorja Olta Gixhari sapo na bëri të harrojmë shiun dhe motin me motive vjeshtore që po shoqëron sot të gjithë vendin tonë. Edhe pse vjeshta ka ardhur zyrtarisht dhe njerëzit kanë filluar të vishen , Olta nuk ka  ndërmend të ndalet me postimet e saj buzë detit.

Ajo ka publikuar një foto  ku duket vërtetë shumë seksi dhe në formë mjaft të mirë fizike. Olta është një nga femrat që shquhet më së shumti për pamjen e saj dhe postimet provokuese.