Blerja e fundit e Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, ka folur për aventurën e tij të re.

Francezi në një intervistë për Telefoot ka thënë se e zgjodhi PSG për shkak të projektit të mardh dhe jo parave.

“Lojtarët e mëdhenj kanë bërë histori në vendet e tyre. Nuk do të kishte kuptim që të largohesha nga Franca”.

“Dua të lë një shenjë në qytetin dhe vendin tim. PSG është klubi që ka një projekt”.

“A ju bindi ardhja e Neymarit? Jo, unë mendova për PSG-në, Neymar ishte vetëm një nxitje shtesë”, ka thënë Mbappe.