Manchester City është duke luajtur përballë Liverpool dhe nuk po ndalon së shënuari gola.

Në javën e katërt të Premier Ligës, aktualisht City është duke triumfuar me rezultatin 3 me 0.

Golin e tretë e ka shënuar Gabriel Jesus në minutën e 53, ndërsa kishte shënuar edhe golin e dytë në pjesën e parë.