Prania e saj në spektaklin ‘Dance with me’ ka shkaktuar sërish debate.

Transgjinorja Linda Rei është bërë pjesë e replikave të me anëtarin e jurisë Robert Aliaj, i cili nuk e fsheh aspak mungesën e simpatisë ndaj saj.

 Jo më larg se mbrëmjen e lënë pas në spektakël ai e cilësoi si një oturak.

Duke u munduar të lerë pas këto ofendime Linda na ka treguar e anë të nëj postimi një super makinë luksoze që zotëron.

Krah fotos linda ka përmendur dhe grupin e reperit Noizy, OTR.  Linda e ka shprehur se është një adhuruese e tij.