Besiktasi po i vazhdon negociatat me Juventusin për Stephan Lichtsteiner dhe dëshiron që marrëveshja të mbyllet para të premtes.

Mbrojtësi i djathtë nuk është përshirë në skuadrën e Juvenusit për Ligën e Kampionëve dhje kjo ka bërë që ai të ketë dyshime për të ardhmen.

Sipas beIN Sports, brenda 48 orëve do të dihet e ardhmja e lojtarit.

Besiktasi ka treguar interesim për lojtarin.

Lichtsteiner pas ardhjes së Mattia De Sciglio dhe Benedikt Howedes, ka pak gjasa të luajë.

Zvicerani është në pozitën e njëjtë siç ishte edhe para një viti, kur kishte mbetur jashtë listës, por kishte mbijetuar te Juve.