E përditshmja franceze L’Equipe ka përzgjedhur formacionin më të mirë të Serie A

Skuadra e Juventusit e dominon ekipin më të mirë të Serie A me pesë lojtarë, Buffon, Sandro, Pjanic, Dybala dhe Higuain.

Napoli ka tre lojtarë, Milan dy dhe Roma një, ndërsa Inter nuk ka asnjë lojtar.