Leicester City ka ngushtuar në 2:1 epërsinë ndaj Liverpoolit në “King Power Stadium”.

Golin për vendasit e shënoi Shinji Okazaki në fund të pjesës së parë. Por, ajo që nuk u vërejt nga gjyqtarët ishte mbajtja e portierit Mignolet me dorë nga Okazaki.

Kurse për Liverpoolin në pjesën e parë realizuan Salah dhe Coutinho.