Gareth Bale do të largohet nga Real Madrid në vitin 2018

E ardhmja e Gareth Bale është larg Real Madridit, pas shkëlqimit të dyshes spanjolle, Isco dhe Marco Asensio.

Sipas The Sun, Bale do të largohet nga Reali në vitin 2018, për t’i kthyer në Premierligë.

Lojtari pëlqehet shumë nga trajneri Jose Mourinho, i cili do të tentojë transferimin e tij në afatin kalimtar të verës së vitit 2018.

Për shërbimet e tij Unitedi do të ofrojë 100 milionë euro.