Deputeti i AKR’së Labinot Tahiri ka uruar Ramush Haradinajn për marrjen e postit të Kryeministrin.

Ndërkohë ai ka falënderuar shefin e tij në parti, Behjet Pacollin, i cili sipas tij mundësi që Haradinaj të udhëheq me Qeverinë e Kosovës.

Shkrimi i plotë i Labinot Tahirit në Facebook:

Urime qytetarë të KOSOVËS DHE JUVE SHQIPTARË.

Serish Kryeministër i Kosovës, Z Ramush Haradinaj.

Faleminderit I nderuari President Pacolli që bëre çmos që të viej ky burrë në krye të Qeverisë së Kosovës.

Faleminderit të gjithëve.

Me respekt, Labinot Tahiri Ferizaj Kosove e Shqipërisë.