Kandidatët për kryetar komune në Gostivar të pesë partive poltike, Nevzat Bejta i BDI-së, Asaf Ademi i BESËS, Arben Taravari i ASH-së, Shpat Iseni i RDK-së dhe Sabajdin Izeiri i PDSH-së. të gjithë këto janë përballu në një debat teliviziv për të treguar se kush do të jetë më frajer që do ta merr Gostivarin.

Siç mësohet në disa anketa të mediave të vendit Nevzat Bejta ka përkrahje më të madhe duke pasuar nga Arben Taravari dhe më pas vijnë të tjerët që në raundin e dytë gara mund të zhvillohet mes Bejtës dhe Taravarit.

Ndryshe me 15 tetor do të mbahen zgjedhjet lokale. /TetovaSot/