Toni Kroos nuk është aspak i kënaqur me vazhdimin e kontratës së Marco Asensio me Real Madrid.

Mesfushori ndjehet i nënvlerësuar nga klubi dhe do që paga e tij të paktën të nivelizohet me atë të 21 vjeçarit spanjoll.