Një krim i rëndë në familje ka ndodhur në fshatin Blacë të Pogradecit.

Një burrë ka vrarë bashkëshorten e tij duke e goditur me sqepar e thikë.

Mësohet se viktima është 49-vjeçarja Demirke Mekolli.

Policia ka shoqëruar autorin e krimit, Bashkim Mekollin, dhe po heton për shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë./tch/